Szczerbatek, Biała Furia, Krzykozgon i inni

wpis w: Smoki | 0

Szczerbatek, Biała Furia, Krzykozgon i inni to oczywiście smoki bohaterowie filmu i serialu “Jak wytresować smoka?” Nie wszystkie są miłe i sympatyczne, a już na pewno nie wszystkie z wyglądu przypominają typowe smoki. Reprezentują zupełną różnorodność gatunków, a przez to stanowią ciekawą zgraję.

Szczerbatek  – główny smok w filmie

Szczerbatek to główny smoczy bohater filmu (ludzkim głównym bohaterem jest Czkawka – jego przyjaciel). Jest ostatnim przedstawicielem niezwykle rzadkiego gatunku smoków: nocnych furii. Jest czarny i ma krzywe zęby. W filmie poznajemy go jako kalekę, któremu brakuje fragmentu ogona (lewej lotki). Dopiero Czkawka dorabia mu protezę ogona i smok może z powrotem śmiało latać. Ogólnie Szczerbatek jest bardzo sympatycznym, inteligentnym i sprytnym smokiem.

Inne (wybrane) smoki w drużynie Szczerbatka

Wichura – smoczyca Astrid, należydo gatunku Śmiertnik Zębacz. Jest niebieska i odrobinę pstrokata – miejscami mieni się na żółto i czerwono. Ma też żółte kolce i róg na nosie. Uwielbia jeść kurczaka.

Hakokieł – smok z rodziny smoków o wdzięcznej nazwie Koszmar Ponocnik. Trenuje go Sączysmark, przez co jest jednym z głównych smoków w filmie. Jest czerwono-brązowy i jak na smoka bardzo chudy (pewnie mu nie dają ciasteczek!). Przez większość czasu ma złośliwą minę i jest dość agresywny dla swojego trenera.

Krzykozgon – kolejny z grupy głównych smoków w filmie. Choć należy do gatunku szeptozgonów, przeraźliwie krzyczy (stąd imię). Wygląda trochę jak biały, kolczasty duch z malutkimi skrzydełkami i czerwonymi ślepiami.

Wym i Jot – to dwugłowy smok trenowany przez bliźniaki Szpadkę i Mieczyka. Przez to że każda głowa jest niezależna (i ma swoje imię), jednak resztę ciała wspólną, ciągle dochodzi do konfliktów. W walce (i w trakcie lotu oczywiście!) muszą współpracować, bo jedna głowa wytwarza gaz bojowy, a druga iskry, które ten gaz podpalają. Na całym ciele jest zielony i ma bordowe kolce. Jest to smok z gatunku Zębiróg Zamkogłowy.

Biała furia to taki biały, żeński odpowiednik Szczerbatka. Pojawia się dopiero w 3ciej części filmu. Spotkanie z głównym bohaterem kończy się oczywiście happy endem i wielką smoczą miłością.

Zdjęcia to plakaty anglojęzycznej wersji filmu, jak i kadry z filmów.

Filmy i seriale “Jak wytresować smoka” to świetna zabawa nie tylko dla najmłodszych smoczków, ale też dla tych trochę starszych. Opowiadają o tresurze smoków, przyjaźni między nimi i ludźmi i oczywiście o wspólnym problemach z wrogami najeżdżającymi spokojną smoczą wyspę. Smoki polecają!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *